Vyhlášení 5. kola soutěže o zelené kilometry

Udělejte něco pro životní prostředí. Sbírejte zelené kilometry!

Soutěž je vyhlašována v rámci celoevropské kampaně ZOOM – děti v pohybu 2013.

Proč se zapojit?

Cílem soutěže o zelené kilometry je pomoci dětem vykonávat každodenní cesty samostatně nebo v doprovodu rodičů ekologickým způsobem a hravou formou děti seznámit s problematikou ekologie dopravy. Sběrem zelených kilometrů si děti uvědomí, co může jedinec udělat pro ochranu životního prostředí.

Kdo se může zapojit?

Žáci 1. stupně ZŠ

Kdy se zapojit?

24. září – 23. října 2013

Pravidla soutěže:

V rámci jednoho týdne (5 školních dní) si dítě samo, či za pomoci rodiče či učitele eviduje každou cestu do školy a ze školy. Za každou cestu, kterou vykoná ekologickým dopravním prostředkem, tedy pěšky, na kole, koloběžce, veřejnou hromadnou dopravou, vlakem, autobusem, trolejbusem, či přívozem, získává žák 1. zelený kilometr. Děti si cesty zaznamenávají do záznamového archu. Celkové výsledky zaznamená pedagog do tabulky Celkové výsledky. Naskenované nebo nafocené záznamové archy a tabulku celkových výsledků zašlete do 23. října na e-mailovou adresu julie.karova@auto-mat.cz nebo v obálce poštou na adresu Auto*Mat o.s., Bořivojova 108, 130 00, Praha 3. Budeme velice rádi i za fotky či dojmy ze soutěže!

 

Nejpilnější sběrači budou odměněni drobnými cenami.

Registrace:

Chcete-li se do soutěže zapojit, zašlete e-mail s kontaktními údaji (název a adresu školy, jméno koordinátora soutěže na škole, telefon, e-mailovou adresu) na e-mailovou adresu julie.karova@auto-mat.cz.
Do předmětu napište: Zelené kilometry.

 

Zaznamovy arch

Celkove vysledky