Výsledky 7.kola soutěže o zelené kilometry

Děti z prvních stupňů 11 základních škol se již posedmé zapojili sběrem zelených kilometrů do celosvětové kampaně na podporu udržitelné dopravy „ZOOM – Kids on the move“. V letošním roce se některé ze škol zapojily celé, tedy včetně 2.stupňů, čím došlo ke k redukci hodnocených kritérií na pouze jednu kategorii – Počet zelených kilometrů na jednoho žáka. Kategorie počet zelených kilometrů na školu by totiž zvýhodňovala vělké školy.
Zde jsou vítězové 7. kola soutěže:
1. Základní a střední škola Most nasbírala 10 ZKM na 1 žáka
2. Základní škola Veronské náměstí (P10) nasbírala 9, 24 ZKM na 1 žáka
3. Základní škola Klausova (P13) nasbírala 8, 68 ZKM na žáka

 

Vítězná Základní a střední škola Most

Zde je pořadí dalších škol:
4. Základní škola Jana Wericha (P6)
5. Základní škola Chmelnice (P3)
6. Základní škola Táborská (P4)
7. Základní škola Bystřice nad Pernštejnem
8. Základní a mateřská škola Chomutov
9. Základní škola V Zahrádkách (P3)
10. Základní škola K dolům (P4)
11. Základní škola Stoliňská (P9)
Celkem jsme v České republice nasbírali hezkých 13 472 zelených kilometrů.
Podívejte se také na výsledky z ostatních evropských zemí. Všem zúčastněným školám moc děkujeme za účast a krásné doprovodné materiály, vítězům gratulujeme a budeme se těšit na další kolo soutěže na jaře 2015!
Líbila se Vám soutěž?
Budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky a zkušenosti ze soutěže, možné návrhy na její vylepšení či rozšíření do dalších škol a měst v České republice. Připomínáme také, že sběrem zelených kilometrů naše spolupráce končit nemusí. Přejete si dozvědět se více o školení pedagogů, soutěžích, projektových dnech a školních cyklojízdách? Budeme rádi, zkontaktujete-li manažerku vzdělávacích projektů Auto*Matu, Lauru Kopeckou na: laura.kopecka@auto-mat.cz, 776 591 919.
Nejbližší akce:
Výtvarná a literární soutěž se zaměřením na udržitelnou dopravu bude vyhlášena již na přelomu ledna a února 2015. Vítány budou příspěvky všech druhů.

 

ZŠ Jarov – 5.B nasbírala 9,045 zelených km na žáka