Výsledky výtvarné soutěže

Přinášíme výsledky výtvarné soutěže pro základní i střední školy Zelená mapa okolí školy. Díky ní žáci po celý měsíc vnímali své okolí jinak, než jsou zvyklí – při tvorbě mapy se zaměřili na příjemná i problematická místa v jejich okolí.

Soutěž probíhala od 15.3. do 30.4. 2016 a vznikla na základě projektu Auto*Matu Zelená mapa Prahy, jehož cílem je podpořit aktivní život obyvatel Prahy a udržitelnou ekonomiku.

Pro střední školy je uzávěrka prodloužena, ale základní školy už mají své oceněné. Do soutěže přišlo šest prací. Každá práce byla originálně pojata.


První čtyři místa obsadily:

  1. místo – ZŠ a MŠ 17.listopadu – Chomutov
  2. místo – ZŠ Kuncova – Praha
  3. místo – ZŠ a MŠ Chmelnice Praha
  4. místo – ZŠ Bystřice pod Hostýnem

Všechny tyto školy budou oceněny dárky, které se jim budou hodit k tvoření i do provozu.

 

*Zelená mapa Prahy je univerzální mapou města spojující namísto sítě hlavních ulic síť městských parků, cyklostezek, zelených koridorů a zklidněných ulic. V mapě naleznete také místa a podniky sloužící občanům a představující prospěšnou městskou ekonomiku jako jsou kulturní a komunitní centra, mateřská centra, obchody a služby nabízející eko, bio, či fair-trade produkty, cyklistické a outdoorové obchody a další služby. Nedílnou součástí mapy jsou také ve městě vzácná místa klidu a možnosti využití ulic. Mapa vychází z mezinárodního projektu Green Map, jehož je součástí (viz http://www.greenmap.org/).