200 studentů v rámci cyklojízdy projelo Prahou

Velká podzimní studentská cyklojízda je už stálou akcí, která oslavuje Evropský týden mobility a Den bez aut. Letos, v pátek 23. září, se jí zúčastnilo 200 studentů pražských středních škol, kteří se dozvědělo něco více o udržitelné dopravě.

Studentská cyklojízda se za doprovodu členů organizace Auto*Mat koná každý rok a mezi studenty slaví úspěch. Od středních škol nám přichází pozitivní zpětné vazby a řada z nich se účastní pravidelně. ,,Tato akce nám umožňuje upozorňovat na téma udržitelné dopravy a atraktivním způsobem ho prezentovat studentům. Školám nabízíme i odborné programy ve třídách a terénní programy v okolí jejich školy,“ říká Petra Melingerová z Auto*Matu a organizátorka akce.

Stejně jako minulý rok se vyjíždělo od Café Na půl cesty a cíl byl naplánován v Přístavu 186 00 v Karlíně. Na závěr cyklojízdy byly připravené odměny ve formě občerstvení a studenti i pedagogové si mohli poslechnout odborný výklad k tématu městské dopravy.

Poděkování patří všem účastníkům cyklojízdy, tedy Gymnáziu Postupická, Vyšší odborné škole stavební a střední průmyslová škola stavební Dušní, Gymnáziu na Vítězné pláni, Střední průmyslové škole dopravní na Plzeňské a Střední průmyslové škole dopravní z Motola. V neposlední řadě také Policii České republiky, která asistovala po dobu celé akce, dále Odboru dopravy MHMP a všem, kteří po dobu akce fandili cyklistům a hlasitě podporovali průjezd.

Všechny fotky z události najdete zde.